Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Przygotowania

Blog:  poziomki
Data dodania: 2021-06-18
wyślij wiadomość

W ostatnim czasie się dzieje. Dzisiaj mam spotkanie z nowym wykonawcą i nowym kierownikiem budowy. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie do przodu.

W przyszły weekend umówiliśmy firmę od studni. Jako, że całe miasto to teren górniczy/pogórniczy to żeby mieć pewność wody w grę wchodzi studnia głębinowa ok. 80m. Jest też opcja abisynki. My zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie, bo to będzie dodatkowa woda na podlewanie ogrodu, a koszty głębinowej nas przeraziły. Oprócz tego będziemy mieli jeszcze zbiornik na deszczówkę 10-12m3 i dodatkowy licznik na wodę ogrodową.

Poza tym karczowanie i równanie terenu z tyłu działki, gdzie będzie płot betonowy. Płot i wykonawca mają być z końcem przyszłego tygodnia.

Przy okazji zakończenia i odbiorów kanalizacji sanitarnej na budowie pojawiła się jedna z bardziej potrzebnych rzeczy:


Przyłącza wod-kan

Blog:  poziomki
Data dodania: 2021-06-11
wyślij wiadomość

Chłopaki walczą jeszcze dzisiaj z przyłączami i ma być już woda bieżąca na działce. Potem zostanie jeszcze do naprawy asfalt i krawężniki. Pytałem też o studnie głębinową do podlewania ogrodu, ale ze wstepnych informacji w naszym terenie to wiercenia jest około 70-80m - koszt 24-26 tys. zł. Więc chyba zostanie tylko zbiornik na deszczówkę 12m3.4Komentarze
Data dodania: 2021-06-11 09:34:54
klops z tą wodą, w miejscowości gdzie mamy dom są działki zupełnie bez wody, u nas szczęśliwie jest,ale u znajomego nie ma, za samo przyłączenie się do prywatnego wodociągu zapłacił 15 000, bo gmina niczego nie robi, więc ludzie kombinują na własną rękę, ale to tak ze wszystkim, kto buduje dom ten wie jaka bywa polska rzeczywistość
odpowiedz
Data dodania: 2021-06-11 10:35:59
No u nas koszt przyłączenia to 16 tys. zł. - instalacja wodna, kanalizacji deszczowej i sanitarnej wraz z wymianą 30m2 asfaltu, bo tak sobie miasto życzy - żeby była wymiana na całej szerokości jedni oraz na długości wszystkich wykopów. Sam asfalt to kilka tys. zł.
odpowiedz
Odpowiedź do maly-domek
Data dodania: 2021-06-11 16:44:48
a ile metrów było do przyłączenia się?
odpowiedz
Odpowiedź do poziomki
Data dodania: 2021-06-14 08:52:17
Woda ok. 30m, kanalizacja sanitarna i deszczowa ok. 15m.
odpowiedz
Odpowiedź do dom-w-miescie

Anhydryt, czy cement?

Blog:  poziomki
Data dodania: 2021-04-15
wyślij wiadomość

Zastanawiamy się jakie wylewki wybrać. W domu będzie 100% podłogówki i wszędzie polecają anhydryt. Rozmawiałem z kilkoma firmami. Mam jedną z polecenia, która robi oba rodzaje i dla nich nie ma problemu, żeby w garażu zrobić cementową ze spadkiem do odpływu liniowego. Reszta robi cementowe.

Cena za cement to 30-32 zł/m2. Firma z polecenia robi na dobrej jakości materiałach i liczy 40-45 zł/m2 za cement do garażu i 60-65 zł/m2 za anhydryt - wszystko robią na dobrej jakości materiałach Knaufa.

Jak wygląda w praktyce anhydryt i cement przy podłogówce? Doradzicie?

Sam się skłaniam przy anhydrycie (oprócz garażu), bo podobno lepsze parametry przewodzenia przy podłogówce i niższe koszty ogrzewania. Będziemy montować pompę ciepła.

13Komentarze
Data dodania: 2021-04-15 17:13:43
W skrócie: anhydryt szybciej się grzeje przez co szybciej będzie czuć ciepło, ale też szybciej się wychładza, czyli po wyłączeniu nie będzie tak długiego efektu ciepłej podłogi jak przy cemencie. I z reguły cementu daje się grubszą warstwę niż anhydrytu.
odpowiedz
Data dodania: 2021-04-15 19:40:41
No tak, ale anhydryt ma dwukrotnie większą przenikalność cieplną, więc pewnie lepiej oddaje ciepło do pomieszczenia. Tak mi się wydaje.
odpowiedz
Odpowiedź do kudrewicz
Data dodania: 2021-04-15 17:14:27
mieliśmy ten sam dylemat, wykonawca podłogówki powiedział, że jego zdaniem anhydryt lepiej wypełnia przestrzeń wokół rurek, z naszej strony decyzja była podyktowana szybkością wykonania i tym, że anhydryt jest samopoziomujący plus nie trzeba specjalnie o niego dbać po wylaniu, nie mamy żadnych pęknięć, jesteśmy bardzo zadowoleni
odpowiedz
Data dodania: 2021-04-15 19:37:00
No właśnie z tej firmy z polecenia mi też mówili, że anhydryt lepiej wypełnia rurki, przez co nie ma powietrza i jest leprze przewodzenie ciepła. Oni akurat robią i anhydrytowe i cementowe wylewki oraz kładą też styrobeton i pianobeton.
odpowiedz
Odpowiedź do maly-domek
Data dodania: 2021-04-15 17:57:48
A jakie będzie wykończenie podłogi?
odpowiedz
Data dodania: 2021-04-15 19:34:04
W kuchni, łazienkach i wiatrołapie płytki, a w pokojach panele, najprawdopodobniej klasyczne.
odpowiedz
Odpowiedź do wiedzmin
Data dodania: 2021-04-15 20:20:54
To podobnie jak u nas. Szczerze teraz bym 10 razy przemyślał czy lać anhydryt. Ktoś poniżej napisał prawdę jak ogrzewanie się włączy to cały czas pracuje. Jak macie sprawdzoną ekipę od cementowych to przemyślcie temat ;) Ceny wysokie, u nas anhydryt wyszedł coś koło 50-52 zł/m2, lany chyba w czerwcu 2020. Myślę, że przereklamowany jak na maks 20 zł/sezon oszczędności na ogrzewaniu ;) I mniej stresu przy wykończeniówce czy dobra chemia, czy dobrze położona hyroizolacja, czy dobrze zagruntowane, itp.
odpowiedz
Odpowiedź do poziomki
Data dodania: 2021-04-15 20:56:22
No właśnie tych oszczędności to nie jesteśmy w stanie oszacować. Ach znowu te ciężkie wybory.
odpowiedz
Odpowiedź do wiedzmin
Data dodania: 2021-04-16 07:04:00
posadzka cementowo wapienne nie jest wodoodporna, ją też trzeba dobrze zaizolować to raz, dwa, łazienka to nie basen, nie stoi w niej ciągle woda, ja bym decyzji o naszym anhydrycie nie zmieniła, wiem, że wszędzie mam wyrównaną podłogę, nie trzeba było dawać żadnych zbrojeń, polewać konewką itp, ale oczywiście należy wybrać to do czego człowiek jest najbardziej przekonany
odpowiedz
Odpowiedź do wiedzmin
arabra  
Data dodania: 2021-04-15 19:46:29
posadzka
My postawiliśmy na cement. Wylewamy jak pójdzie zgodnie z planem za miesiąc po skończeniu tynków i c.o. Też długo się zastanawialiśmy, informacja ze cement dłużej się nagrzewa nie przeszkadza nam, ponieważ po pierwsze uważamy ze włączając c.o. w sezonie grzewczym nikt tego c.o. nie włącza i wyłącza (co nie jest w ogóle ekonomiczne) tylko utrzymuje go w ustawionej temperaturze - jeśli się nagrzeje nikt go nie wychładza do zera aby go ponownie nagrzać a skoro dłużej utrzymuje ciepło to też nie będzie taki szybko wyziębiony. Po drugie oczywiście cena. Po trzecie mamy parterowy dom ze strychem (część tzw. nieużytkowa) i tam już zrobiliśmy wylewkę cementową jako pierwszą aby sprawdzić jak będzie to wyglądać bo obawy szczerze mówiąc mieliśmy ogromne. I powiem Wam, że REWELACJA . Jest równiutko i nic nie spękane. Przez pierwsze trzy dni podlewaliśmy konewką co drugi dzień czyli w sumie dwa razy :-))) bo właśnie baliśmy się spękania ale dla nas podlewanie to nie był to większy kłopot. Z tego co czytaliśmy z anhydrytem też bywa różnie -mleczko itp. Życzę zadowolenia z podjętej WŁASNEJ I NIEZALEŻNEJ decyzji - najważniejsze nie żałować:-) i zwracać uwagę na swoje oczekiwania bo w tym gąszczu informacji w necie łatwo się pogubić. Powodzonka! Na parterze u mnie będą prawdopodobnie na podłogach w 90% płytki.
odpowiedz
Data dodania: 2021-04-15 19:56:38
koszt zeszlifowania mleczka anhydrytowego to ok 600 zł na pewno przy anhydrycie trzeba lepiej izolować podłogę w łazience, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy na różnych etapach prac, a temperaturę chyba jednak bardziej trzymają mury, my mamy dom z silikatów, i kiedy dom nagrzeje się przez kilka słonecznych dni, jest w nim znacznie cieplej nawet przy dużo niższych temperaturach na zewnątrz
odpowiedz
Odpowiedź do arabra
agni8  
Data dodania: 2021-04-16 09:09:48
My za chwilę kończymy tynki i idzie podłogówka w 100 % w całym domu. Bez wahania podjęliśmy decyzję o anhydrycie. Moja siostra to ma i sprawdza się świetnie. To, że szybciej się wychładza przy wyłączeniu ogrzewania - nie szkodzi. W końcu po coś to ogrzewanie już wtedy nie jest potrzebne. Zimą wspaniale chodzi się po ciepłej podłodze. Mają i płytki i częściowo panele i w obu przypadkach sprawdza się świetnie. Tylko pod panele specjalny podkład. Pod prysznicami zostawcie sobie miejsce na wylewkę cementową, bo tam faktycznie anhydryt nie bardzo. Życzymy dobrej decyzji!
odpowiedz
Data dodania: 2021-05-27 09:22:21
Rozmawiałem właśnie z kafelkarzem i odradzał mi anhydryt, przynajmniej tam, gdzie będą kafelki. Powiedział, że musi być dobra izolacja, że trzeba szlifować i że jakby robił do siebie to cementowe posadzki. Dobrze, że ta firma, którą chce umówić robi oba rodzaje, bo do czasu wykonania będziemy mieć jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.
odpowiedz

Przygotowania dla nowej ekipy

Blog:  poziomki
Data dodania: 2021-03-24
wyślij wiadomość

Stal zrzucona w zeszła sobotę zgodnie z prośbą nowych wykonawców. Nawet nie spodziewałem się, że tak szybko pójdzie. Kumpel powiedział, że teraz nic, tylko cyklinować :-) Swoją drogą teraz rozumiem, czemu chcieli to zrzucić. Szalunki strasznie nierówne - nie trzymają poziomu i pionu. Jeszcze muszę zrzucić zewnętrzne szalunki pionowe (tak się umówiłem z nimi), bo oni chcą wszystko zrobić poprawnie, a te co są, to się całe ruszają i są krzywe. No i pozostanie czekanie i załatwianie innych rzeczy. Muszę załatwić tynki i wylewki, ale nie wiem dokładnie na kiedy i trochę nas to wstrzymuje. No ale trudno, trzeba cierpliwości.


3Komentarze
Data dodania: 2021-03-24 19:43:01
Fajnie, że w końcu wszystko idzie w dobrym kierunku :)
odpowiedz
Data dodania: 2021-03-24 20:02:16
Mam taką nadzieję. No i mam nadzieje, że nic nie wyniknie w trakcie - w sensie co jeszcze spieprzyła poprzednia ekipa.
odpowiedz
Odpowiedź do pawelliewaa
Data dodania: 2021-03-24 21:29:16
Jak partacza robotę gnać i szukać następnych bo materiał łatwo zjebac a wszystko nas budujących kosztuje
odpowiedz
Odpowiedź do poziomki
poziomki
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24422
Komentarzy: 313
Obserwują: 2
On-line: 9
Wpisów: 35 Galeria zdjęć: 80
Projekt LISANDRA MAŁA 2M
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Śląsk
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2021 czerwiec
2021 kwiecień
2021 marzec
2021 luty
2021 styczeń
2020 grudzień
2020 listopad
2020 październik
2020 wrzesień
2020 sierpień
2020 lipiec

Inne blogi dla projektu LISANDRA MAŁA 2M:
rozwiń